Při doplňování železa už nemusíte trpět trávicími obtížemi. Ty jsou způsobené tím, že produkty obsahující pouze minerální železo se vstřebávají jen kolem 5% v první části tenkého střeva, tj.ve dvanácterníku1,2. Zbylých 95% minerálního železa(umělé soli železa), buď ve formě tablet nebo kapek, se nevstřebá a putuje dále tenkým střevem do tlustého střeva.

Při doplňování železa už nemusíte trpět trávicími obtížemi. Ty jsou způsobené tím, že produkty obsahující pouze minerální železo se vstřebávají jen kolem 5% v první části tenkého střeva, tj.ve dvanácterníku
Doplňování železa je často spojováno s trávicími obtížemi. To už ale nemusí být v současné době problém.

TRÁVICÍ OBTÍŽE  VZNIKAJÍ KVŮLI SOLI ŽELEZA A TVORBĚ NEVSTŘEBATELNÝCH KOMPLEXŮ …

Sůl železa působí ve střevě jako cizorodá látka
Potíže v zažívacím traktu vznikají kvůli soli železa

Vzhledem k tomu, že vstřebávání je tak nízké, musí být dávkování těchto minerálních solí vysoké, často až 200-300 mg minerálního železa denně. Sůl železa působí ve střevě jako cizorodá látka a vyvolává v něm zánět, který se často projevuje zácpou, průjmem, bolestmi břicha, pocitem na zvracení nebo zvracením. Pokud vám minerální železo dlouhodobě způsobuje zánět, může být spouštěčem vzniku rakoviny tlustého střeva3.

GlobiFer forte a zvýšení úrovně vstřebávání železa

Naštěstí vývoj se nezastavil a švédští vědci vyvinuli produkt na doplnění železa bez trávicích obtíží. Cílem vývoje GlobiFeru forte bylo zvýšení úrovně vstřebávání železa z tablety, což by vedlo k výraznému snížení denní dávky při zachování účinnosti. Proto GlobiFer forte obsahuje železo s obsahem přírodního hemoglobinu, které snižuje potřebnou denní dávku železa na 18-36mg v podobě 1-2 tablet denně.

Doplněk stravy s obsahem přírodního železa nezpůsobuje žádné trávicí obtíže spojené s doplňováním železa do organismu
GlobiFer forte nezpůsobuje žádné trávicí obtíže spojené s doplňováním železa do organismu.

V čem je rozdíl při doplňování železa?

Zásadní rozdíl mezi vstřebáváním minerálního železa a žela s přírodním hemoglobinem.
Vstřebávání železa do organismu závisí na tom, zda užíváte minerální železo nebo železo s přírodním hemoglobinem.

Přírodní hemoglobin se do těla vstřebává svojí vlastní specifickou cestou, která zaručuje 5-7 násobně vyšší míru vstřebávání. Z toho plyne výhoda ve formě rychlejšího návratu hodnot železa do normálu, a zároveň kratší užívání produktu bez trávicích obtíží1,2.

Vyzkoušejte si pocit bezproblémového trávení při doplňování železa. S GlobiFer forte to půjde rychleji a navíc bez zácpy, křečí a průjmu. Dokonce můžete při užívání tablet GlobiFeru forte kdykoli a cokoli jíst a pít a přijímat jakékoli léky i doplňky stravy.

„To, co vytvořila příroda, je vždy lepší než to, co bylo vytvořené uměle“
Marcus Tulius Cicero

Doplňování železa s GlobiFer forte věří řada odborníků i slavných osobností…

Globifer – unikátní potravinový doplněk se železem

Globifer – potravinový doplněk s hemovým železem. Více vstřebaného železa, méně nežádoucích účinků. Vhodný pro sportovce, těhotné, ženy se silnou menstruací.

Zveřejnil(a) URAN+ péče o zdraví aktivních lidí dne Neděle 11. srpna 2019

MUDr.Jan Hiblbauer

GlobiFer forte- potravinový doplněk s hemovým železem. Více vstřebaného železa, méně nežádoucích účinků. Vhodný pro sportovce, těhotné, ženy se silnou menstruací.

Lucie Křížková

Nedostatek železa v krvi. Už jsem to tu párkrát řešila, ale není týden, kdy by mi někdo nenapsal, jak že se jmenuje “to železo”, co beru, po kterém není špatně a nemá žádné další vedlejší účinky.

Ráda to zopakuji, protože vím, že mnohým z vás už tenhle tip pomohl: Je to GlobiFer forte a takhle vypadá. Pilulky obsahují železo s přírodním hemoglobinem (je tělu vlastní a v zažívacím traktu se snadno a lépe vstřebává). Já tenhle unikátní doplněk stravy začala brát až v době kojení (v těhotenství jsem o něm ještě bohužel nevěděla a brala předepsané prášky, které mi vůbec nesedly).

GlobiFer je ideální především ve 2. a 3. trimestru, pro kojící ženy, ale také ženy před a během klimakteria, seniory, dospívající děti, sportovce nebo při redukční dietě. Je také užitečné ho užívat před a po chirurgických zákrocích a při žaludečně-střevních onemocněních.

To, že doplněk opravdu funguje, dokázaly mé nedávné výsledky odběru krve, kdy mi snad poprvé od doby, co menstruuji, vyšla hladina železa v normě. Teď mi tohle „železo“ pomáhá mít víc energie. Jak jste už určitě zaznamenali, opět jsem se vrátila k běhání a potřebuji každý funkční doping 😆. #zelezo#globiferforte#tehotenstvi#kojeni#sport#energie#zdravi#tipy

View this post on Instagram

#spoluprace// Nedostatek železa v krvi. Už jsem to tu párkrát řešila, ale není týden, kdy by mi někdo nenapsal, jak že se jmenuje “to železo”, co beru, po kterém není špatně a nemá žádné další vedlejší účinky. Ráda to zopakuji, protože vím, že mnohým z vás už tenhle tip pomohl: Je to GlobiFer forte a takhle vypadá. Pilulky obsahují železo s přírodním hemoglobinem (je tělu vlastní a v zažívacím traktu se snadno a lépe vstřebává). Já tenhle unikátní doplněk stravy začala brát až v době kojení (v těhotenství jsem o něm ještě bohužel nevěděla a brala předepsané prášky, které mi vůbec nesedly). GlobiFer je ideální především ve 2. a 3. trimestru, pro kojící ženy, ale také ženy před a během klimakteria, seniory, dospívající děti, sportovce nebo při redukční dietě. Je také užitečné ho užívat před a po chirurgických zákrocích a při žaludečně-střevních onemocněních. To, že doplněk opravdu funguje, dokázaly mé nedávné výsledky odběru krve, kdy mi snad poprvé od doby, co menstruuji, vyšla hladina železa v normě. Teď mi tohle “železo” pomáhá mít víc energie. Jak jste už určitě zaznamenali, opět jsem se vrátila k běhání a potřebuji každý funkční doping 😆. #zelezo #globiferforte #tehotenstvi #kojeni #sport #energie #zdravi #tipy

A post shared by Lucie Křížková (Váchová) (@lucie_krizkova) on

Stále jste nenašli odpoveď na to, co vás zajímá?

Položte dotaz v naší poradně. Poradna je moderována MUDr. JANOU VOBORSKOU NEUDECKEROVOU

MUDr. Jana Voborská vám zodpoví kterýkoliv dotaz ohledně železa a jeho účinnosti na organismus.
 • Dobrý den chci se zeptat kolik mg železa tento přípravek obsahuje. Nikde jsem to nenašla. Děkuji
  • Dobrý den,
   jedna tabletka obsahuje 18 mg železa a 510 mg hemoglobinového prášku.
 • Dobrý den,
  jsem ve 27.týdnu těhotenství a mám zjištenou nižší hodnotu hemoglobinu (114) a hematokritu 0,34. Byly mi předepsány léky Tardyferon fol, není mi však po nich dobře. Může Globifer ač je volně prodejný jako doplněk stravy plně nahradit tento lék? Děkuji. P.
  • Dobrý den,
   určitě můžete. Železo s přírodním hemoglobinem se lépe vstřebává a nezpůsobuje nepříjemné podráždění trávícího traktu.
   Mějte se krásně

Studie