Co je GlobiFer forte?

GlobiFer forte je doplněk stravy obsahující minerální železo a přírodní lehce stravitelný hemoglobin. Jedná se o důmyslně vytvořený fortifikovaný (obohacený) preparát, který čerpá výhody z obou jeho složek – části minerální a části organické.

Přejít na Heureku a zobrazit cenu e-shopů

JAK GLOBIFER® FORTE FUNGUJE

Část organická (hemoglobin) se vstřebá přes svůj unikátní přenašeč až z 50% a toto množství vstřebaného železa se ještě může navýšit vstřebáním části minerální. Přípravky pouze s obsahem minerálního železa se vstřebávají výrazně méně, pouze z 1-10%. Pokud jsou v tabletě přítomny obě složky (hemoglobin a minerální železo), podporuje hemoglobin vstřebávání i minerálního železa.

Důmyslnost systému spočívá v nepřekročení hranice tolerability bezpečného vstřebávání železa gastrointestinálním systémem. Tato hranice je 50mg nevstřebaného železa denně. Pokud se tato hranice překročí, hrozí riziko vzniku nežádoucích účinků, jako jsou bolesti a křeče břicha, zácpa, průjmy, pocit na zvracení až zvracení apod.

DVĚ TABLETY DENNĚ A NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY NEHROZÍ

GlobiFer® forte i při užití 2tbl. denně tuto bezpečnostní hranici nepřekročí a tudíž jsou u něj nežádoucí účinky na úrovni placeba (ostatní preparáty s minerálním železem obsahují 50-320mg železa a vstřebávají se max. do 10%, tzn. více jak 90% nevstřebaného železa pokračuje trávicím traktem a způsobuje již zmíněné potíže). Z výše uvedených důvodů můžeme tvrdit, že GlobiFer® forte se vstřebává lehce, nezatěžuje organismus a nezpůsobuje nežádoucí trávicí obtíže.

PŘÍZNAKY NEDOSTATKU ŽELEZA?

Nedostatek železa se projevuje různými příznaky – např. únavou, ztrátou energie, vyčerpáním, poruchami imunity, dušností, bledostí kůže a sliznic, kožními obtížemi aj. Protože GlobiFer® forte nezpůsobuje nežádoucí účinky (ty jsou na úrovni placeba) je velmi vhodný pro těhotné a kojící ženy, které již tak mají spoustu takovýchto obtíží s těhotenstvím spojených.

KDY GLOBIFER® FORTE UŽÍVAT?

  • když má organismus zvýšené požadavky na železo a trpí jeho nedostatkem.
  • je vhodný pro ženy těhotné i kojící, před a během klimakteria, seniory, rostoucí dětisportovce nebo při redukční dietě
  • Je také užitečné ho užívat před a po chirurgických zákrocích a při žaludečně-střevních onemocněních.
  • Pro pacienty užívající různou medikaci či doplňky stravy (léky na štítnou žlázu, minerální doplňky) je výhodou i to, že se GlobiFer® forte neovlivňuje s touto medikací.