Poradna

 

Poradna

Všechny dotazy a odpovědi jsou anonymní a nelze zjistit, kdo dotaz/odpověď psal. Všechny dotazy i odpovědi podléhají schvalovacímu procesu, proto vždy zabere nějaký čas, aby se váš komentář nebo odpověď zobrazili zde na webu.

Časté dotazy

73 komentářů u „Poradna“

 1. Dobrý den,
  byla mně zjištěna anémie a beru 3x denně Maltofer. Současně mně byla zjištěna zvýšená hladina cukru v krvi (odběr na lačno) 5,7.
  Četla jsem,že železo – vyšší dávky mohou mít vliv na rozvoj diabetu 2 . Je možné,že
  to má vliv na rozvoj cukrovky a jestli Globifer je vhodnější než Maltofer?
  Děkuji.

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   o souvislosti s užíváním železa a rozvojem diabetu 2. typu jsem neslyšela. Vzhledem k tomu, že anémie a cukrovka mají naprosto odlišný mechanismus vzniku a jsou záležitostí jiných orgánů, tak si myslím, že souvislost tam nebude. Samozřejmě se může i anémie i cukrovka objevit u člověka současně, ale je to podle mého spíše časová shoda.

   Co se týká anémie a nedostatku železa – tam je příčina buď nedostatečný příjem železa potravou, nebo nadměrné ztráty železa (obvykle způsobené ztrátami krve). Je třeba zjistit příčinu a léčit jí. Doplňování železa je nezbytné, tělo si ho samo vyrobit neumí a pokud ho nemáte dostatek ve stravě, musíte ho doplňovat jinak. GlobiFer forte obsahuje na rozdíl od Maltoferu jinou formu železa, která je lépe vstřebatelná, tím pádem nezůstávají nestrávené zbytky železa ve střevech a nedráždí je (u obyčejného železa má většina pacientů různé trávicí obtíže, např. bolesti břicha, zácpu nebo průjem; to u GlobiFeru forte není).

   Záleží na Vás, jak Maltofer snášíte, zda se vám hladiny hemoglobinu upravují, pokud chcete změnu, je GlobiFer forte jistě dobrou volbou s podobnou účinností a výrazně lepší snášenlivostí.

   Glykémie 5,7 ještě není nic hrozného, doporučuji lehkou změnu životosprávy (omezení cukrů, snížení hmotnosti). Se železem to nemá nic společného.

   Tým GlobiFer

   Odpovědět
 2. Dobrý den,

  jsem ve 30tt a nechala jsem si udělat test na železo a Feritin. Vyšlo mi 8,2 Fe a 7,07 feritinu. Bylo by vhodné preventivně užívat Globifer?

  Děkuji za odpověď!

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   železo máte hraniční, ferritin už lehce pod doporučenou hladinou. Vzhledem k tomu, že ke konci těhotenství se bude Vaše potřeba železa ještě zvýrazňovat (musíte zásobit svoje miminko železem na cca půl roku po porodu), tak byste se velmi snadno dostala do nedostatku železa, což v tomto období není žádoucí. Doporučuji doplňování železa, ve Vaše případě už bych tomu ani neříkala prevence, protože odchylky v zásobách železa už u Vás jsou. GlobiFer forte je jistě bezpečnou a účinnou formou železa pro těhotné pacientky.

   Tým GlobiFer

   Odpovědět
  • Dobrý den,

   o negativních recenzích víme, nicméně je nemůžeme nechat z webu smazat, i když jsou nepravdivé. Pokud narážíte na informaci o složení GlobiFeru forte a zakázaných substancích v něm, není to pravda, GlobiFer forte je vyráběn v Evropské unii v biotechnologickém podniku, který dodržuje všechny předpisy EU o složení a výrobě.

   GlobiFer forte je trnem v oku mnohé konkurence (odtud asi ty negativní recenze), protože má na rozdíl od jiných přípravků dostupných na našem trhu unikátní složení, které zajišťuje vyšší účinnost a bezpečnost (neobjevují se nežádoucí účinky) v porovnání s jinými produkty. Pro více informací doporučuji navštívit http://www.globifer.cz, kde najdete mnoho detailních informací, které by Vás mohly zajímat.

   Tým GlobiFer forte

   Odpovědět
 3. Dobrý den,
  jak rychle se promítne užívání Globiferu do krevního obrazu? Po 14 dnech užívání (7dní 2 tbl.denně, pak 1 denně) mám hemoglobin 137, Fe 16,5, č.krvinky 4,64. Takže vše v normě. Bohužel nemám dřívější hodnoty. Železo jsem začala brát na doporučení gynekoložky (roky velmi silná menstruace) a poté, co jsem si dělala domácí samotest a vyšlo mi, že mám málo zásobního železa. Podle gynekoložky se to promítne už po 3 dnech. První menstruace (po 4 dnech užívání) byla asi o polovinu slabší, než všechny předchozí! Na odběrech jsem byla po 14 dnech a hodnoty viz výše, ALE ferritin 20,2… Podle gynekoložky to ukazuje, že železo zabírá (KO dobrý), ale je nutné ho dál brát, aby se doplnily zásoby (které jsou prý mizivé a tělo stále trpí nedostatkem Fe s různými projevy a potřebuje se vzpamatovat). Doporučila mi ho brát obden další 3 měsíce, dále jen při MS. Souhlasíte s tímto postupem? Opravdu se mohl KO zlepšit do normálu takto rychle a na původní nedostatek Fe ukazují jen jeho malé zásoby? A opravdu to trvá třeba 3 měsíce, než se to zlepší? Mám užívat Globifer obden nebo 1x denně? Budu ráda za vaše stanovisko, abych měla více názorů. Děkuji

  Odpovědět
  • Hezký den, úprava KO je závislá na tom, jaké primární „onemocnění“ vyvolalo nedostatek železa.

   Pokud je to silná menstruace a podaří se snížit intenzitu menstruace, je úprava KO rychlá (horší je to u chronických chorob, nebo u onkologických pacientů).

   Pro tělo je životně nutné mít dostatek hemoglobinu, který přenáší kyslík ke tkáním. Teprve, až je dostatek hemoglobinu, začne tělo doplňovat zásoby železa.

   V této fázi jste zřejmě nyní Vy.

   Rozhodně Vám doporučuji užívat GlobiFer forte i nadále. Dávkování může být 1 tableta denně. Doplnění zásob bude nějakou chvíli trvat, klidně i ty tři měsíce.

   Také záleží na tom, jak se Vám upraví intenzita menstruace, pokud bude vyšší, doplnění železa bude trvat déle.

   Jinak předávkovat se železem je vcelku obtížné, takže toho se bát nemusíte.

   Doporučuji občas si nechat zkontrolovat KO od lékaře a nezanedbávat zdravou životosprávu, vyvážená strava může také napomoci s doplněním nejen železa.

   Odpovědět
 4. Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho se může užívat zvýšená dávka, tedy 2x denně tableta? Mám špatný hodnoty – hemoglobin 102, Fe 3,6 a Ferritin 3,5.

  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Dobrý den, příjem železa je vhodné upravovat dle potřeby Vašeho organismu. Pokud máte z jakéhokoli důvodu snížené množství železa v těle (což dokládají výsledky Vašich krevních testů), je vhodný vyšší příjem železa – v případě GlobiFeru jsou to 2 tbl denně. Časově to není nutné nijak omezovat. Až se Vám výsledky krevních testů upraví, nebo už se budou blížit normálu, dávku můžete snížit na 1 tbl. denně.

   Odpovědět
 5. Dobry den, využívala jsem asi 3-4 baleni v dávkování 2 tablety denně. To je asi období okolo 6 týdnu. Začínala jsem brat 2 měsíce po porodu a plně kojim. Vbtehotenstvi jsem mela hodnoty hemoglobinu 117, při porodu již v normě. Začala jsem přípravek užívat z důvodu zvýšené únavy a hučení v uších. Bez krevních testu. Nyní jsem se na vašich stránkách s hrůzou docetla, ze 2 tablety denně se užívají jen při prvním baleni. Uz jsem na krev objednána ale do te doby trnů hrůzou z možného předávkování. Je toto prosim mozne? Dekuji za odpověď

  Odpovědět
  • Dobrý dem, trnout hrůzou nemusíte. Ono lidské tělo je velmi chytré. A zrovna u vstřebávání železa má několik ochranných mechanismů, které zajistí dostatečné vstřebávání, ale ne předávkování. Pokud máte nedostatek železa, tělo se snaží přijmout ho co nejvíce a jsou podle toho nastaveny vstřebávací mechanismy ve střevě. Pokud máte železa dostatek, vstřebávání železa ve střevě se rapidně sníží., tudíž se nepředávkujete. Takže počkejte na výsledky krve a dle toho, jaký hemoglobin budete mít, dohodněte se s lékařem, jak dál postupovat. Jako kojící máte zvýšenou potřebu železa, která se ne vždy dá vyrovnat stravou, takže 1 tableta GlobiFeru po dobu kojení není na škodu.

   Odpovědět
 6. Dobrý den,dcera 18 let hemoglobin v pořádku,zásoba železa 2,9.Opakovane dobrane léky na doplnění železa,za půl roku opět zásoba železa skoro nulová,jak říká paní doktorka.Prosim čím doplnit zásobu železa?Děkuji moc za odpověď Jana

  Odpovědět
  • Dobrý den,
   nejdůležitější by bylo zjistit, proč Vaše dcera v nadměrné výši ztrácí železo. Silná menstruace? Nějaká chronická zánětlivá choroba trávicího traktu?
   Jaký příjem železa má Vaše dcera v běžné stravě? Má nějaká dietní omezení? Je vegetariánka, veganka?
   Všechny tyto záležitosti je nutné vyřešit s jejím ošetřujícím lékařem, případně dalšími specialisty.
   Poté, co se odhalí příčina opakovaného nedostatku železa a bude možné ji řešit, tak by se měla hladina železa stabilizovat. Pokud nevyřešíte příčinu, situace se bude opakovat neustále.
   Jinak železo se dá přijímat v injekční formě (určeno pouze pro velmi závažné stavy) nebo v perorální formě. Vhodné je volit takovou formu, která je co nejúčinnější a nezatěžuje trávicí systém nežádoucími účinky.
   Mezi takové patří například doplněk stravy GlobiFer forte, který je unikátní směsí hemového a minerálního železa. Díky tomuto složení umožňuje rychlé doplnění železa do organismu a nezpůsobuje nežádoucí účinky v trávicím traktu. Bližší informace najdete na http://www.globifer.cz.

   Odpovědět
 7. Dobrý den, trpím poměrně těžkou anémií, dobírám Tardyferon a chtěla bych přejít na Globifer kvůli snazšímu užívání. Ráno však beru spoustu dalších léků – Letrox, 3 léky na hypertenzi, Nolpazu na žaludek a Detralex na žíly, dále doplněk stravy Menstruace. Opravdu žádný z nich nemusí mít větší odstup od Globiferu? A co hořčík? Děkuji. S pozdravem Lucie

  Odpovědět
  • Hezký den,

   GlobiFer forte lze kombinovat s léky, doplňky stravy, jídlem i pitím. Vzájemně se neovlivňují. Je to výhodné i pro pacienty, kteří užívají léky na štítnou žlázu; u nich právě dochází k interakcím mezi nehemovým (minerálním) železem a léky (např. Letrox). Jediné, co by snad mohlo trochu omezit vstřebávání železa z GlobiFer forte je vápník, tak tablety GlobiFeru nezapíjejte mlékem. Hořčík se s hemovým železem neovlivňuje, každý má své odlišné dráhy na vstřebávání. Nepíšete o příčinách nedostatku železa. Pokud je příčina stálá a obtížně řešitelná, je třeba počítat s tím, že i doplňování železa musí být dlouhodobá záležitost. Zcela určitě Vám doporučuji chodit pravidelně k lékaři, abyste měla kontrolu na vývojem hladiny železa v těle. Pokud máte výrazný nedostatek železa, doporučuje se dávkování 1 tbl GlobiFeru ráno a 1 tableta večer. Po úpravě stavu by potom stačila 1 tbl denně.

   S pozdravem
   Tým GlobiFer forte

   Odpovědět
 8. Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, kolik gramů a jaké části skotu je třeba obětovat k výrobě jedné tabletky Globiferu. Nemohu tuto informaci nikde najít. Ráda bych Globifer užívala, ale jsem flexitarián a tuto informaci tedy potřebuji kvůli omezené konzumaci živočišných výrobků.
  Moc Vám děkuji!

  Odpovědět
  • Hezký den,

   hemoglobin do GlobiFeru forte je získáván z hovězí krve (ne z masa, ne z vnitřností). V 1 tabletě GlobiFer forte je hemoglobin získaný vyčištěním, extrakcí a vysušením přibližně 2dl hovězí krve.

   S pozdravem
   Tým GlobiFer forte

   Odpovědět
 9. Dobrý den,

  mohou se tablety rozkousat aniž by poškodili jícen či žaludek? Trpím na opakované záněty jícnu a nyní jsem těhotna.

  Děkuji

  Odpovědět
 10. Dobry den, mam hodnotu zeleza 4,1mikromol/l a saturaci trf 6,5%. Hemoglobin (138g/l) i čk jsou v norme. Je pro me Globifer vhodny? Pochopila jsem, ze obsahuje vic hemoglobinu nez zeleza. Dekuji za odpoved

  Odpovědět
  • Dobrý den, hodnotu ferrémie i saturaci transferinu máte nízkou, což by mohlo naznačovat snížené množství železa v organismu, ale hladina hemoglobinu je ještě v pořádku. Zcela určitě je nutné navštívit buď Vašeho ošetřujícího lékaře, nebo hematologa a tento problém s ním prodiskutovat.

   Jinak GlobiFer forte obsahuje 18mg Fe v jedné tabletě a jedná se o směs hemoglobinu (hemového železa) a minerálního nehemového železa. V tom je právě složení GlobiFeru forte unikátní. Toto složení umožňuje lepší vstřebávání železa při nižším riziku nějakého nežádoucího účinku. Nasazení suplementace železem Vám ale doporučuji pouze po konzultaci s lékařem, který by měl zjistit i příčinu Vašeho stavu.

   Odpovědět
 11. Dobrý den, zajímalo by mě konkrétní srovnání Globiferu a Sorbiferu durules. Kolik železa se vstřebá za den z 1 tbl. Globiferu? U Sorbiferu je udávaných 10% z 320 mg, tj. nějakých 30 mg z 1 tablety. Děkuji.

  Odpovědět
  • Dobrý den, Sorbifer Durules obsahuje 100mg Fe v jedné tabletě (320mg sulfátu železa = 100mg železa).

   Za ideálních podmínek, což je alespoň půl hodinu před jídlem a 2hodiny po jídle, by se cca 10% – tj.10mg mohlo vstřebat, ale 90% tj. 90mg Fe by se dále nevstřebalo, procházelo by trávicím traktem, dráždilo výstelku střev a způsobovalo nepříjemné nežádoucí účinky jako je hlavně zácpa nebo průjem. Ne vždy jsou takto ideální podmínky dodrženy, pak ideální % vstřebávání klesá k 1-5%.

   GlobiFer forte obsahuje 18mg Fe v jedné tabletě a jedná se o směs hemoglobinu (hemového železa) a minerálního nehemového železa. Hemové železo se vstřebává až z 50% a podporuje i vstřebávání nehemového železa. Tudíž se dá předpokládat, že cca 25% železa by se mohlo z GlobiFeru forte vstřebat = 4,5mg. V případě velkého nedostatku železa je doporučeno užívat ze začátku 2 tbl GlobiFeru forte, tj. 9mg denně. S tím, že ten zbytek nevstřebaného Fe je velmi malý (cca 27mg) a tudíž nežádoucí účinky jsou na úrovni placeba (hranice tolerability pro příjem železa se uvádí kolem 50mg/denně). U preparátu GlobiFer forte není užívání nijak limitováno, lze jej užít kdykoli během dne současně s jakýmkoli jídlem, pitím a léky.

   Jinak lidské tělo se obvykle nechová podle matematických předpokladů. Vstřebávání Fe ze střeva do organismu je složitý proces, závislý na mnoha proměnných, záleží na závažnosti nedostatku železa, na metabolické výbavě jednotlivce, na hladině hepcidinu atd. Také záleží na příčině nedostatku železa (chronické onemocnění, onkologie, okultní krvácení, ….). To vše ovlivní výsledek. Takže čisté matematické vzorce se zde nedají úplně použít.

   Odpovědět
 12. Dobrý den, beru léky Xarelto, 20mg denně. Z důvodu silné menstruace mi na gynekologii doporučili doplňovat železo. Koupila jsem si Váš přípravek, ale pro jistotu se ptám. Je možné ho užívat s Xareltem? Mám trombózu hluboké žíly, mutace zatím nezjistena. Děkuji za odpověď. SH

  Odpovědět
 13. Dobrý den, jsem v 34 tt. Od počátku tehotenstvi mam nízké hodnoty zeleza a byl mi predepsant tardyferon fol 2x denně. Cca poslední měsíc jsem brala 1 tabletu. Nyni jsem byla na kontrole krevního obrazu. Načež mi volala zdravotní sestra z ordinace, ze mam opět málo červených krvinek, ze mam opět uzivat 2 tablety tardyferonu a koupit si ještě Globifer a uzivat s Tardyferonem – tedy 3 tablety denně, ze to prý nevadí (byl to jeji nazor, nikoliv gynekologa ).Neni to příliš? Nebylo by lepší vysadit tardyferon a uzivat globifer, pro jeho lepší vstrebatelnost? Dekuji Hezký den.

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   ke konci těhotenství je potřeba železa u těhotné cca 10x vyšší oproti normálu, protože zásobuje železem jednak sebe a jednak miminko. Pokud i přes doplňování železa máte nyní málo červených krvinek, musíte příjem železa opravdu zvýšit. Kombinace GlobiFeru forte a Tardyferonu je možná (pokud Vám Tardyferon nedělá nějaké zažívací obtíže), pokud byste volila samotný GlobiFer forte, zcela určitě jsou nutné 2 tbl denně, jedna ráno, jedna večer.

   S pozdravem
   Tým GlobiFeru forte

   Odpovědět
 14. Dobrý den,
  v tehotenstvi mi bylo zjisteno malo zeleza a chtela bych vyzkoušet tyto tablety. Mam ale problém s polikanim a prasky casto pulim nebo drtim. Daji se tyto rozpulit/rozdrtit a neuskodi to nejak jicnu ci zaludku? Vim ze u nekterych leku je drceni zakazane.
  Dekuji za odpoved

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   Tablety GlobiFer forte lze půlit i drtit a nesníží to jejich účinnost. Půlení je určeno ke snazšímu polykání, ne k tomu, abyste jeden den užila půlku tablety a druhý den druhou půlku tablety. To by byl příjem železa nedostatečný.

   S pozdravem
   Tým GlobiFeru forte

   Odpovědět
 15. Jsem po gynekologické operaci,, nízká hladina hemoglobinu a byla mi zjištěna mikrocitarní anémie,….a dostala jsem od lékaře už několik léků na doplnění železa,po všech mi bylo velmi špatně.Až můj praktik mi řekl o Globiferu, že by mohl být řešením na můj problém…..mohl????.. děkuji.

  Odpovědět
  • Hezký den, ano GlobiFer forte by Vám mohl ve Vaší situaci pomoci.
   Je to doplněk stravy s obsahem hemoglobinu a malé dávky minerálního železa, jeho složení je unikátní, tzn. v žádném jiném přípravku na českém trhu takovéto složení nenajdete.
   Výhoda hemoglobinu je v tom, že železo, které je v něm obsažené, se velmi dobře vstřebává.
   U jiných přípravků, které jste už vyzkoušela, je železo v minerální anorganické formě, ve střevě se ho vstřebá max. cca 10% a zbytek (90%) prochází střevy a způsobuje nežádoucí účinky – bolesti břicha, zácpu nebo průjem apod.
   Železo z hemoglobinu se vstřebává až z 50%. Malá část minerálního železa je v takovém množství, že ani při dávkování 2 tbl. denně nezpůsobuje obtíže.
   Pokud máte větší nedostatek železa, doporučujeme první balení GlobiFer forte užít v režimu 2x denně 1 tbl, 1 ráno, 1 večer. Zbylá balení už obvykle postačí 1x denně 1 tbl. Záleží na výsledcích Vašich krevních testů. Doporučuji si po nějaké době nechat udělat kontrolní krevní testy, kde uvidíte, jak se hladina železa upravuje. Samozřejmě záleží na vyvolávající příčině, ale obvykle je doplňování železa záležitost dlouhodobá, v řádu měsíců.

   Odpovědět
 16. Dobrý den, dlouhodobě bojuji s únavou, slabostí, bolestí a motáním hlavy. Jsem po resekci střeva (12 let) – IBD Crohn, zcela v remisi. Po jarním chaozu a velké únavě jsem v červnu dostala infuzi Fe (Maltoferr nezabíral a průjem) a injekci B12, nový člověk. Celé léto jsem jela na vlně parády. PO menses jakoby utlo. Nyní znovu výsledky krve a dle doktora vše v normě, dle biochemiček a mně (srovnání) jsem na spodních hranicích (výsledky podobné těm jarním). Např B12 189 ngmol/l, Vitamin D 82,5, Ferritin 57 mikrog/l. Kamarádk mi doporučila Globiferr. Mohu dostat nějakou záruku funkčnosti a nedráždění trávicího traktu? Určitě vyzkouším. Zvažuji kromě toho ještě Tekuté Ferrum s bisglycinátem železnatým. Děkuji.š

  Odpovědět
  • Dobrý den, příznaky, které popisujete jsou typické pro pacienty s IBD. Bohužel někdy vzhledem k základnímu onemocnění dojde k poškození enterocytů (slizničních buněk ve střevě) a ty pak nejsou schopny přenášet správně složky potravy do krevního oběhu.
   Co se týká železa – nepíšete, jaký máte hemoglobin, norma u žen je 120 g/l, ferritin nemáte ještě tolik snížený, ten je v podstatě v normě, tzn. i zásoby železa máte relativně slušné.
   Hladina B12 je taky relativně v normě – našla jsem odkaz, který by vás mohl zajímat – https://www.fnkv.cz/lab/lp_uld/HVEZDACADF.htm
   Bylo by vhodné se se svým ošetřujícím lékařem poradit, zda vám doporučuje suplementaci (doplňování) některých vitamínů a minerálů.
   Pokud se rozhodnete pro doplňování železa, GlobiFer forte je v současné době na našem trhu unikátní přípravek, protože jako jediný obsahuje směs hemového a nehemového železa. Hemové železo se výražně více vstřebává (cca 50%) z trávicího traktu a navíc podporuje i vstřebávání nehemového železa. Takže množství nevstřebaného železa je minimální a nemělo by dráždit trávicí trakt. Na klinickém pracovišti ISCARE, které se zabývá léčbou pacientů s IBD, zkoušeli suplementaci GlobiFerem forte u pacientů s IBD s velmi dobrými výsledky a minimálními nežádoucími projevy. Bisglycinát železa patří mezi nehemové formy železa, tzn. jeho vstřebávání je nižší, než vstřebávání hemového železa.

   Odpovědět
   • Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Maminka má po chemoterapii hemoglobin 90 mg. Je hodně unavená, hodně spí. Může užívat Globifer 2x denně? Děkuji za odpověď.

    Odpovědět
 17. Dobry den, chtěla jsem se zeptat. Jsem v 25 tt těhotenství a hemoglibin mam 92. Beru železo ale vubec nepomaha a pořád klesa. Ted jsem si objednala globifer forte. Muj doktor říkal, že budu muset na železo do žíly. Tak bych se chtěla, zeptat jestli můžu 2 denně a za jak dlouho se dostavi aspoň nějaký výsledek. Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Dobrý den
   V druhé polovině těhotenství je potřeba železa velmi vysoká a ani supplementace (doplňování) železa v tomto období nezajistí nárůst hladiny hemoglobinu, pouze zastaví její další pokles.
   Doporučuji dávku GlobiFeru forte 1x ráno a 1x večer, tzn. 2 tablety denně. Pokles hladiny hemoglobinu by se měl zastavit.
   Železo podávané do žíly je také další varianta, nicméně u těhotných k ní hematologové neradi sahají, protože s sebou přeci jen přináší i určitá rizika.
   Dále je důležitá vyvážená pestrá strava, zejména dostatek červeného masa (obsahuje také přirozený hemoglobin a vyvážené spektrum bílkovin)

   Odpovědět
 18. Dobrý večer,chtěla bych se zeptat který vitamíny jsou nejlepší na podporu těhotenství,jestli GlobiFer forte nebo jiné

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   Před těhotenstvím a na začátku těhotenství je vhodné užívat kyselinu listovou, jako prevenci rozštěpových vad plodu.
   V průběhu těhotenství a zejména v druhé polovině je u všech těhotných zvýšená potřeba železa (musí se zásobit matka i dítě). Běžné přípravky se železem často způsobují nežádoucí účinky v trávicím traktu (bolesti břicha, zácpa, průjem, ….) a těch si v těhotenství užijete i tak dost, takže k doplňování železa doporučuji GlobiFer forte, protože obsahuje tělu vlastní a lehce vstřebatelný hemoglobin, který organismus nezatěžuje a nezpůsobuje nežádoucí účinky. Globifer forte se dá navíc kombinovat s dalším vhodným minerálem v těhotenství, kterým je hořčík.
   Hořčík doporučují gynekologové ve vyšším stadiu těhotenství jako prevenci nežádoucích děložních stavů ve chvíli, kdy je na porod ještě brzy. Nedá se kombinovat s běžnými suplementy železa (pokud se kombinuje, nevstřebá se ani železo, ani hořčík).

   Odpovědět
 19. Dobry den, mam planovanu komplikovanejsiu gynekologicku operaciu (miomektomiu) ale zatial tazsiu anemiu (Hb~ 80 g/l) prosim Vas, kolko casu priblizne potrebujem na zvysenie Hb na cca. 100 g/l, v pripade ze pouzivam 1-0-1? Dakujem Vam.

  Odpovědět
  • Záleží na symptomech původního onemocnění.

   Pokud kvůli myomu silně, event. nepravidelně krvacite, bude doplnění železa trvat samozřejmě delší dobu, než kdybyste měla pravidelnou a slabou menstruaci. Proto se nedá dopředu odhadnout, jak dlouho to bude trvat. Doporučujeme dávkování 2x denně a po měsíci udělat kontrolní odběr na hladinu Hb. Podle výsledku už by se dalo předvídat, jak by nárůst Hb mohl pokračovat

   Tým GlobiFer

   Odpovědět
   • Dobrý den, pokud pod pojmem „velká srážlivost krve“ myslíte nějakou trombofilní poruchu (Leidenská mutace, nebo porucha jiného srážlivého faktoru v krvi), pak ano, přípravek GlobiFer forte můžete užívat. Není to zakázané. Ale jedná se o doplněk stravy sloužící k doplňování železa, proto je vhodné ho užívat pouze v případě, že potřebujete do organismu doplnit železo (o tom se v dotazu nezmiňujete).
    Pokud se vám s partnerem nedaří otěhotnět, doporučuji vám poradit se s vaším ošetřujícím gynekologem, event. problém řešit po dohodě s ním nějakém centru asistované reprodukce. Trombofilní poruchy bývají častou příčinou, proč se nedaří otěhotnět a bývá zde nutná spolupráce gynekologa a hematologa.

    Odpovědět
 20. Dobry den,
  rad bych uzival Globifer, protoze z jinych „zelez“ je mi spatne. Mam ale bohuzel problem tabletu spolknout (zdravotni duvody)-mohu si ji rozdrtit?
  Diky

  Odpovědět
  • Dobrý den, únava a nedostatek energie může, ale nemusí být známkou nedostatku železa v organismu. Je zcela určitě nutné, abyste navštívila svého ošetřujícího lékaře a poradila se s ním. Vyšetření na to, jestli máte dostatek železa v těle je jednoduché – provádí se to ze vzorku krve. Lékař by měl také zjistit, proč eventuálně trpíte nedostatkem železa (nedostatečný příjem, silná menstruace, jiné onemocnění, …) a tuto příčinu řešit. Pokud zjistí jinou příčinu Vašich potíží, doporučí Vám další postup.

   Odpovědět
 21. Dobrý den, je možné někde získat vzorek Globifer forte? Již vyzkoušeno spoustu doplňků železa ale všechny zatím nebyly dobře snášeny.

  Odpovědět
 22. Dobrý den,

  mám před pár dny zjištěno málo železa 5,3 umol/l a hemoglobin 118q/l. Mám myom a silně krvácím. 9 týdnů mě trápí ztížené dýchání, slabost, lehké motání hlavy, bušení srdce, zvýšený tep. Budu užívat lék Esmya na zastavení krvácení a zmenšení myomu a už mám objednaný Globifer. Měla bych zvolit dávku 2 tbl. denně? Za těch 9 týdnů všech popsaných příznaků jsem už vystrašená a proto asi mívám i zvýšený tlak. Mám šanci, že mi Globifer zvýší železo a hemoglobin a pak odezní dušnost a zvýšený tep?

  Děkuji, Lenka

  Odpovědět
  • Dobrý den Lenko,
   hladina hemoglobinu je u Vás jen lehce snížená, proto bych neočekávala takto výrazné klinické projevy. Motání hlavy, bušení srdce, dušnost….to vše se většinou projevuje až při výrazném snížení hladiny hemoglobinu.
   Můžete však být vnímavější jedinec. Zkuste tedy nasadit GlobiFer 2 tabletky denně a pokud by potíže neustupovaly doporučuji návštěvu praktického lékaře a další vyšetření ke zjištění příčiny Vašich obtíží.
   Hezký den Tým GlobiFer forte

   Odpovědět
 23. Dobrý den,
  jsem ve 27.týdnu těhotenství a mám zjištenou nižší hodnotu hemoglobinu (114) a hematokritu 0,34. Byly mi předepsány léky Tardyferon fol, není mi však po nich dobře. Může Globifer ač je volně prodejný jako doplněk stravy plně nahradit tento lék? Děkuji. P.

  Odpovědět
  • Dobrý den,
   určitě můžete. Železo s přírodním hemoglobinem se lépe vstřebává a nezpůsobuje nepříjemné podráždění trávícího traktu.
   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
 24. Dobrý den, zajímalo by mě z čeho se GlobiFer vyrábí? Živočišný původ znamená např.prasečí krev nebo lidskou? Pro vegany je tato informace zásadní a nikde se mi nepodařilo ji vyhledat.

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   tento produkt je bohužel pro vegany nevhodný. Vyrábí se z hemoglobinu skotu. Bohužel železo obohacené o hemoglobin má původ u zvířat. Nicméně jeho vstřebatelnost a výhody pro náš organismus jsou nesrovnatelně vyšší než u rostlinného minerálního železa…
   Krásný den

   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
  • Globifer s obsahem železa a hemoglobinu je volně prodejný v lékárně. Cena se pohybuje kolem 400 – 450 Kč za balení
   obsahující 40 tablet.
   Hezký advent

   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
 25. K předchozímu dotazu, který jsem omylem urychleně odklikla udávám, že mě čeká operace kyčelního kloubu a při předoperačním vyšetření mi byla zjištěna údajně hraniční hodnota v krevním obrazu, nerozumím tomu – snad červených krvinek. Myslíte , že má smysl brát železo ještě před operací? Děkuji. Božena

  Odpovědět
  • Předpokládám, že se jedná o hraniční hodnoty červeného krevního barviva. GlobiFer užívejte již před operací. Smysl to rozhodně má.

   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
  • Dobrý den Boženo,

   suplementace železa před chirurgickým zákrokem je velmi žádoucí.
   Hezký advent a ať vše dobře dopadne.

   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
 26. Dobry den, od mé gyndařky mám předepsané železo. Je mi po něm ale dost špatně. Někdy i zvracím. Můžu užívat globifer?

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   nevýhodou preparátů s minerálním železem je, že často způsobují zažívací obtíže.
   Vzhledem k tomu, že Globifer obsahuje železo obohacené o hemoglobin, tak nedochází k dráždění trávícího traktu .
   Určitě doporučuji vyzkoušet Globifer. Nemusíte jej ani užívat na lačno.

   Hezký den
   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět

Napsat komentář