Poradna

 

Poradna

Všechny dotazy a odpovědi jsou anonymní a nelze zjistit, kdo dotaz/odpověď psal. Všechny dotazy i odpovědi podléhají schvalovacímu procesu, proto vždy zabere nějaký čas, aby se váš komentář nebo odpověď zobrazili zde na webu.

Časté dotazy

37 komentářů u „Poradna“

 1. Dobry den, od mé gyndařky mám předepsané železo. Je mi po něm ale dost špatně. Někdy i zvracím. Můžu užívat globifer?

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   nevýhodou preparátů s minerálním železem je, že často způsobují zažívací obtíže.
   Vzhledem k tomu, že Globifer obsahuje železo obohacené o hemoglobin, tak nedochází k dráždění trávícího traktu .
   Určitě doporučuji vyzkoušet Globifer. Nemusíte jej ani užívat na lačno.

   Hezký den
   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
  • Dobrý den Boženo,

   suplementace železa před chirurgickým zákrokem je velmi žádoucí.
   Hezký advent a ať vše dobře dopadne.

   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
 2. K předchozímu dotazu, který jsem omylem urychleně odklikla udávám, že mě čeká operace kyčelního kloubu a při předoperačním vyšetření mi byla zjištěna údajně hraniční hodnota v krevním obrazu, nerozumím tomu – snad červených krvinek. Myslíte , že má smysl brát železo ještě před operací? Děkuji. Božena

  Odpovědět
  • Předpokládám, že se jedná o hraniční hodnoty červeného krevního barviva. GlobiFer užívejte již před operací. Smysl to rozhodně má.

   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
  • Globifer s obsahem železa a hemoglobinu je volně prodejný v lékárně. Cena se pohybuje kolem 400 – 450 Kč za balení
   obsahující 40 tablet.
   Hezký advent

   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
 3. Dobrý den, zajímalo by mě z čeho se GlobiFer vyrábí? Živočišný původ znamená např.prasečí krev nebo lidskou? Pro vegany je tato informace zásadní a nikde se mi nepodařilo ji vyhledat.

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   tento produkt je bohužel pro vegany nevhodný. Vyrábí se z hemoglobinu skotu. Bohužel železo obohacené o hemoglobin má původ u zvířat. Nicméně jeho vstřebatelnost a výhody pro náš organismus jsou nesrovnatelně vyšší než u rostlinného minerálního železa…
   Krásný den

   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
 4. Dobrý den,
  jsem ve 27.týdnu těhotenství a mám zjištenou nižší hodnotu hemoglobinu (114) a hematokritu 0,34. Byly mi předepsány léky Tardyferon fol, není mi však po nich dobře. Může Globifer ač je volně prodejný jako doplněk stravy plně nahradit tento lék? Děkuji. P.

  Odpovědět
  • Dobrý den,
   určitě můžete. Železo s přírodním hemoglobinem se lépe vstřebává a nezpůsobuje nepříjemné podráždění trávícího traktu.
   Tým GlobiFer Forte

   Odpovědět
 5. Dobrý den,

  mám před pár dny zjištěno málo železa 5,3 umol/l a hemoglobin 118q/l. Mám myom a silně krvácím. 9 týdnů mě trápí ztížené dýchání, slabost, lehké motání hlavy, bušení srdce, zvýšený tep. Budu užívat lék Esmya na zastavení krvácení a zmenšení myomu a už mám objednaný Globifer. Měla bych zvolit dávku 2 tbl. denně? Za těch 9 týdnů všech popsaných příznaků jsem už vystrašená a proto asi mívám i zvýšený tlak. Mám šanci, že mi Globifer zvýší železo a hemoglobin a pak odezní dušnost a zvýšený tep?

  Děkuji, Lenka

  Odpovědět
  • Dobrý den Lenko,
   hladina hemoglobinu je u Vás jen lehce snížená, proto bych neočekávala takto výrazné klinické projevy. Motání hlavy, bušení srdce, dušnost….to vše se většinou projevuje až při výrazném snížení hladiny hemoglobinu.
   Můžete však být vnímavější jedinec. Zkuste tedy nasadit GlobiFer 2 tabletky denně a pokud by potíže neustupovaly doporučuji návštěvu praktického lékaře a další vyšetření ke zjištění příčiny Vašich obtíží.
   Hezký den Tým GlobiFer forte

   Odpovědět
 6. Dobrý den, je možné někde získat vzorek Globifer forte? Již vyzkoušeno spoustu doplňků železa ale všechny zatím nebyly dobře snášeny.

  Odpovědět
  • Dobrý den, únava a nedostatek energie může, ale nemusí být známkou nedostatku železa v organismu. Je zcela určitě nutné, abyste navštívila svého ošetřujícího lékaře a poradila se s ním. Vyšetření na to, jestli máte dostatek železa v těle je jednoduché – provádí se to ze vzorku krve. Lékař by měl také zjistit, proč eventuálně trpíte nedostatkem železa (nedostatečný příjem, silná menstruace, jiné onemocnění, …) a tuto příčinu řešit. Pokud zjistí jinou příčinu Vašich potíží, doporučí Vám další postup.

   Odpovědět
 7. Dobry den,
  rad bych uzival Globifer, protoze z jinych „zelez“ je mi spatne. Mam ale bohuzel problem tabletu spolknout (zdravotni duvody)-mohu si ji rozdrtit?
  Diky

  Odpovědět
 8. Dobry den, mam planovanu komplikovanejsiu gynekologicku operaciu (miomektomiu) ale zatial tazsiu anemiu (Hb~ 80 g/l) prosim Vas, kolko casu priblizne potrebujem na zvysenie Hb na cca. 100 g/l, v pripade ze pouzivam 1-0-1? Dakujem Vam.

  Odpovědět
  • Záleží na symptomech původního onemocnění.

   Pokud kvůli myomu silně, event. nepravidelně krvacite, bude doplnění železa trvat samozřejmě delší dobu, než kdybyste měla pravidelnou a slabou menstruaci. Proto se nedá dopředu odhadnout, jak dlouho to bude trvat. Doporučujeme dávkování 2x denně a po měsíci udělat kontrolní odběr na hladinu Hb. Podle výsledku už by se dalo předvídat, jak by nárůst Hb mohl pokračovat

   Tým GlobiFer

   Odpovědět
   • Dobrý den, pokud pod pojmem „velká srážlivost krve“ myslíte nějakou trombofilní poruchu (Leidenská mutace, nebo porucha jiného srážlivého faktoru v krvi), pak ano, přípravek GlobiFer forte můžete užívat. Není to zakázané. Ale jedná se o doplněk stravy sloužící k doplňování železa, proto je vhodné ho užívat pouze v případě, že potřebujete do organismu doplnit železo (o tom se v dotazu nezmiňujete).
    Pokud se vám s partnerem nedaří otěhotnět, doporučuji vám poradit se s vaším ošetřujícím gynekologem, event. problém řešit po dohodě s ním nějakém centru asistované reprodukce. Trombofilní poruchy bývají častou příčinou, proč se nedaří otěhotnět a bývá zde nutná spolupráce gynekologa a hematologa.

    Odpovědět
 9. Dobrý večer,chtěla bych se zeptat který vitamíny jsou nejlepší na podporu těhotenství,jestli GlobiFer forte nebo jiné

  Odpovědět
  • Dobrý den,

   Před těhotenstvím a na začátku těhotenství je vhodné užívat kyselinu listovou, jako prevenci rozštěpových vad plodu.
   V průběhu těhotenství a zejména v druhé polovině je u všech těhotných zvýšená potřeba železa (musí se zásobit matka i dítě). Běžné přípravky se železem často způsobují nežádoucí účinky v trávicím traktu (bolesti břicha, zácpa, průjem, ….) a těch si v těhotenství užijete i tak dost, takže k doplňování železa doporučuji GlobiFer forte, protože obsahuje tělu vlastní a lehce vstřebatelný hemoglobin, který organismus nezatěžuje a nezpůsobuje nežádoucí účinky. Globifer forte se dá navíc kombinovat s dalším vhodným minerálem v těhotenství, kterým je hořčík.
   Hořčík doporučují gynekologové ve vyšším stadiu těhotenství jako prevenci nežádoucích děložních stavů ve chvíli, kdy je na porod ještě brzy. Nedá se kombinovat s běžnými suplementy železa (pokud se kombinuje, nevstřebá se ani železo, ani hořčík).

   Odpovědět
 10. Dobry den, chtěla jsem se zeptat. Jsem v 25 tt těhotenství a hemoglibin mam 92. Beru železo ale vubec nepomaha a pořád klesa. Ted jsem si objednala globifer forte. Muj doktor říkal, že budu muset na železo do žíly. Tak bych se chtěla, zeptat jestli můžu 2 denně a za jak dlouho se dostavi aspoň nějaký výsledek. Děkuji za odpověď

  Odpovědět
  • Dobrý den
   V druhé polovině těhotenství je potřeba železa velmi vysoká a ani supplementace (doplňování) železa v tomto období nezajistí nárůst hladiny hemoglobinu, pouze zastaví její další pokles.
   Doporučuji dávku GlobiFeru forte 1x ráno a 1x večer, tzn. 2 tablety denně. Pokles hladiny hemoglobinu by se měl zastavit.
   Železo podávané do žíly je také další varianta, nicméně u těhotných k ní hematologové neradi sahají, protože s sebou přeci jen přináší i určitá rizika.
   Dále je důležitá vyvážená pestrá strava, zejména dostatek červeného masa (obsahuje také přirozený hemoglobin a vyvážené spektrum bílkovin)

   Odpovědět
 11. Dobrý den, dlouhodobě bojuji s únavou, slabostí, bolestí a motáním hlavy. Jsem po resekci střeva (12 let) – IBD Crohn, zcela v remisi. Po jarním chaozu a velké únavě jsem v červnu dostala infuzi Fe (Maltoferr nezabíral a průjem) a injekci B12, nový člověk. Celé léto jsem jela na vlně parády. PO menses jakoby utlo. Nyní znovu výsledky krve a dle doktora vše v normě, dle biochemiček a mně (srovnání) jsem na spodních hranicích (výsledky podobné těm jarním). Např B12 189 ngmol/l, Vitamin D 82,5, Ferritin 57 mikrog/l. Kamarádk mi doporučila Globiferr. Mohu dostat nějakou záruku funkčnosti a nedráždění trávicího traktu? Určitě vyzkouším. Zvažuji kromě toho ještě Tekuté Ferrum s bisglycinátem železnatým. Děkuji.š

  Odpovědět
  • Dobrý den, příznaky, které popisujete jsou typické pro pacienty s IBD. Bohužel někdy vzhledem k základnímu onemocnění dojde k poškození enterocytů (slizničních buněk ve střevě) a ty pak nejsou schopny přenášet správně složky potravy do krevního oběhu.
   Co se týká železa – nepíšete, jaký máte hemoglobin, norma u žen je 120 g/l, ferritin nemáte ještě tolik snížený, ten je v podstatě v normě, tzn. i zásoby železa máte relativně slušné.
   Hladina B12 je taky relativně v normě – našla jsem odkaz, který by vás mohl zajímat – https://www.fnkv.cz/lab/lp_uld/HVEZDACADF.htm
   Bylo by vhodné se se svým ošetřujícím lékařem poradit, zda vám doporučuje suplementaci (doplňování) některých vitamínů a minerálů.
   Pokud se rozhodnete pro doplňování železa, GlobiFer forte je v současné době na našem trhu unikátní přípravek, protože jako jediný obsahuje směs hemového a nehemového železa. Hemové železo se výražně více vstřebává (cca 50%) z trávicího traktu a navíc podporuje i vstřebávání nehemového železa. Takže množství nevstřebaného železa je minimální a nemělo by dráždit trávicí trakt. Na klinickém pracovišti ISCARE, které se zabývá léčbou pacientů s IBD, zkoušeli suplementaci GlobiFerem forte u pacientů s IBD s velmi dobrými výsledky a minimálními nežádoucími projevy. Bisglycinát železa patří mezi nehemové formy železa, tzn. jeho vstřebávání je nižší, než vstřebávání hemového železa.

   Odpovědět

Napsat komentář