Komu je GlobiFer forte určený

Přípravek GlobiFer forte je vhodný pro každého, kdo má nebo může mít nedostatek železa ve svém těle. Obsahuje železo v unikátní formě, která je současně našemu tělu přirozená. Snadno a rychle se tak po užití vstřebává z trávicího traktu bez ohledu na současný příjem stravy nebo užívání léků. To je předpokladem pro rychlé doplnění zásob železa v organismu.

GlobiFer forte je určen každému - zejména těhotným a kojícím ženám

GlobiFer forte je perfektní pro sportovce

GlobiFer forte je určen pro sportovce!

U sportovců je často zjišťován deficit v důsledku zvýšeného objemu kyslíku a zvýšené tvorbě hemoglobinu. Zvýšený výskyt deficitních osob byl zjištěn především mezi vytrvalostními sportovkyněmi. U vytrvalostních sportovců dochází ke zvýšeným ztrátám železa v důsledku mikro-krvácení do trávicího traktu. Navíc je dávno známo, že při vysokém fyzickém zatížení dochází v cévách k poškození erytrocytů (intravaskulární hemolýza), tzn, že životnost erytrocytů je u dobře trénovaných vytrvalostních sportovců je kratší než u netrénovaných osob. Příčina hemolýzy není dosud spolehlivě vysvětlena (mechanické vlivy, zvýšený oxidační stres). Toto vše může mít vliv na vznik nedostatku železa, což může mít vliv na výkonnost a imunitu. Z těchto důvodů je suplementace u sportovců žádoucí.

Děti a dospívající také využijí sílu GlobiFer forte

Růst a vývoj s sebou přináší vyšší požadavky na přísun živin i minerálů. Požadavek na příjem železa v tomto směru není výjimkou. U dětí i dospívajících je proto třeba dbát na vyvážené složení stravy a rozhodně se neomezovat pouze na nabízené menu v prodejnách rychlého občerstvení (to ostatně platí nikoliv pouze pro děti!). Vyšší nároky na železo jsou nezbytné pro optimální růst a funkci svalové hmoty i správně fungující látkovou výměnu a celkově správný vývoj dítěte.

Ženám a můžům se může zlepšit výkon v práci i ve svých volnočasových aktivitách

Každý z nás železo potřebuje – muži i ženy. Vzhledem k odlišné stavbě těla je podíl železa v organismu muže vyšší, a to díky výraznější svalové hmotě. Železo v lidském těle zastává řadu významných fyziologických funkcí a je i nezbytné pro správnou funkci mnoha pochodů látkové výměny. Máme-li železa nedostatek, častěji a snadněji pociťujeme únavu, jsme méně výkonní v práci i ve svých volnočasových aktivitách. Odpovídající příjem železa je proto žádoucí v každém věku u mužů i žen.

Těhotné a kojící ženy se o své železo musí dělit

Železo je nezbytný prvek pro tělo každého z nás. Organismus ženy přirozeně poptává více železa s ohledem na jeho ztráty při menstruačním krvácení. Ještě větší poptávka po železe je však během těhotenství a také při kojení, neboť tělo ženy se musí o své železo dělit se svým potomkem. Přirozeným a velmi důležitým požadavkem na každou těhotnou či kojící ženu je zdravá a vyvážená strava. Příjem železa však oproti běžné populaci zde musí být výrazně vyšší! V souladu s nejmodernějšími vědeckými poznatky je proto vhodné železo cíleně doplňovat i cestou suplementace.

POPTÁVKA PO ŽELEZE