Jak správně užívat GlobiFer forte

GlobiFer forte je doplněk stravy s unikátním složením. Jako jediný totiž obsahuje železo s přírodním hemoglobinem a tím se výrazně odlišuje od ostatních přípravků na trhu. Je určen pro ty, kteří trpí nedostatkem železa. Tento nedostatek může být způsoben buď nedostatečným příjmem železa v potravě (poruchy příjmu potravy, odmítání potravy bohaté na železo – vegetariáni), nebo jeho nedostatečným vstřebáváním do organismu (celiakie, záněty střev), nebo nadměrnými ztrátami železa z organismu (nadměrné krevní ztráty – menstruace, nemoci střev).

Oficiální balení doplňku stravy - GlobiFer forte
Oficiální balení GlobiFer forte

Když je mírný nedostatek železa…

Globifer forte tablety
GlobiFer forte tablety

Nedostatek železa v těle lze poznat podle různých příznaků, nejčastěji jsou to únava, nevýkonnost, nesoustředěnost, bledost sliznic a kůže, problémy s vlasy apod. To, že tyto příznaky souvisí s nedostatkem železa, pak zjistí ošetřující lékař ze vzorku krve.

V případě mírného nedostatku železa postačí jeho doplňování v dávce 1 tableta GlobiFeru forte denně.

Když je výraznější nedostatek železa…

Pokud má člověk výraznější nedostatek železa, je vhodné zahájit doplňování železa v dávce 2 tablety GlobiFeru forte denně. Pro kontinuální přísun železa do těla je výhodnější užívat jednu tabletu ráno a druhou večer.

Pokud je však někdo zvyklý užívat různé suplementy pouze ráno nebo večer, je pro něj vhodnější užít obě tablety najednou, aby na tabletu GlobiFeru forte nezapomněl. Záleží individuálně na každém člověku, co mu vyhovuje.

Pokud se stav stabilizuje (potvrdí lékař z krevních testů), je možné od druhé krabičky užívat GlobiFer forte v dávce 1 tableta denně. U těhotných žen ve druhém a třetím trimestru je oproti normální populaci zvýšena potřeba železa až desetinásobně. U této specifické skupiny je někdy nutné udržet dávkování 2 tablety denně až do porodu, aby byl příjem železa dostatečný.

Když je nedostatek železa výraznější

Vstřebávání

Unikátní složení GlobiFeru forte má mnoho výhod. Na rozdíl od minerálního železa, které se kvůli vstřebávání musí užívat nalačno, se může GlobiFer forte užívat kdykoli během dne, jak se to komu hodí. Nalačno, s jídlem, po jídle, lze ho zapít různými tekutinami a lze ho užívat současně i s jinými doplňky stravy či léky. Nic z toho totiž nesnižuje vstřebávání železa z GlobiFeru forte do organismu a naopak, GlobiFer forte neovlivňuje vstřebávání a účinnost jiných podaných léků a doplňků stravy.